sadsad x
asdasd
Teslimat/Kargo

Siparişim ne zaman kargoya verilir ?

Stoklarda mevcut ürünlere ait ve kredi kartı ile ödemesi yapılan siparişleriniz, 5 iş günü içerisinde teslimata hazır hale getirilir. EFT/Havale işlemlerinde ise, sipariş bedelinin banka hesabımıza geçmesi/banka onayı sonrası 5 iş günü olarak hesaplanmaktadır. Stoklarda bulunmayan, ön sipariş ile satın alınan ürünlerin teslimatı üretici firmaya bağlı olmakla birlikte 15-45 iş günü arasında teslimata hazır hale gelmektedir. Detaylı bilgi için; dekovin.com Müşteri Temsilcisi ile 0850 5828703 no'lu telefondan görüşebilirsiniz.

Neden bazı ürünlerde “Sadece Ankara için Teslimat” yazıyor ?

Hem hacimsel hem de boyutsal açıdan, bazı ürünlerin kargoda taşınması mümkün olmayıp karşılıklı görüşme sonrası tarafımızdan sevk edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle, şirket merkezimiz Ankara’da bulunduğu için bazı ürünlerde “Sadece Ankara için Teslimat” yazmaktadır. Bu ürünlerin farklı şehirlere ya da yurtdışına sevki istenmesi durumunda; dekovin.com Müşteri Temsilcisi ile 0850 5828703 no'lu telefondan ya da info@dekovin.com mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Mağazadan teslimat” ne demek ?

İsterseniz siparişinize ait ürünlerinizi Ankara’da bulunan 3 mağazamızdan teslim alabilirsiniz. Çok yakında, diğer şehirlerde ve yurtdışında hizmet vermeye başlayacak teslimat noktalarımızdan da teslim alabileceksiniz.

Siparişimin oturduğum binada, bulunduğum kata teslimatı mümkün müdür ?

Siparişiniz 0-20 kg/desi aralığında ve tek parça ise kata teslimatı yapılır. Tek parça ağırlığı 21-100 kg arasında (ağırlığı 100 kg altında olmak kaydıyla) veya Hacmi 21 - 300 desi ve en uzun kenarı 270 cm’ ye kadar olan kargoların teslimatı bina kapısından ya da aracın adrese ulaşabildiği en yakın noktadan ve araç üstünden yapılır, bulunduğunuz kata çıkarılmaz.

Kargomu teslim alırken kontrol edebilir miyim ?

Kargonuzu, taşıyıcı firma yetkilisinden imza karşılığı teslim aldıktan sonra açarak kontrol edebilirsiniz. Kargo ambalajında gözle görülür bir problem olmadığı sürece teslim alma işlemi yapılmadan kargolar açılamaz. Kargonuzu imza karşılığı teslim aldıktan sonra taşıyıcı firma yetkilisi eşliğinde içeriğini kontrol edebilir, herhangi bir hasar durumunda “kargo durum tespit tutanağı” tutularak gerekli işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Hasar tespit tutanağı olmadan iade ve değişim işlemleri yapılmamaktadır.

İade ya da değiştirmek istediğim ürünü nasıl geri gönderebilirim ?

Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firmasını tercih etmelisiniz. Aksi takdirde iade veya değiştirmek istediğiniz ürün için kargo ücreti ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Siparişlerimi her istediğim adrese ulaştırabiliyor musunuz ?

En geniş dağıtım ağına sahip kargo firmaları ile çalışmanın verdiği avantaj ile Türkiye'nin her yerine zamanında ve güvenle siparişlerinizi ulaştırmaya çalışıyoruz. Teslimat yapılması operasyonel olarak imkânsız olan yerler için kargonuz adresinize en yakın şubeye bırakılmaktadır.Kargonuzun hangi şubede bulunduğuna dair bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır. 3 gün içinde alıcı ya da alıcının teslim edilmesini istediği yetkili kişi tarafından şubeden teslim alınmayan kargolar tarafımıza iade edilmektedir. Bu ürünlerin tekrar teslimatınızı istediğiniz durumda, ayrıca nakliyat ücreti ortaya çıkmaktadır. Şu an için; KKTC ve İstanbul'un Adalar ilçesine teslimat yapılamamaktadır.

Adreste bulunamadığım durumda nasıl bir süreç uygulanıyor ?

Kargo firması sizleri adresinizde bulamaz ise kargoya ait bilgilerin yer aldığı ve kargonuzu 3 gün içinde şubeden alabileceğinizi belirten “Adresten Teslim İhbar Notu”nu kapınıza bırakıyor. Dilerseniz kargonuzu teslim edilmesini istediğiniz başka bir kişiye de teslimatını gerçekleştirebilir. Bu kişinin kimlik bilgileri kontrol edildikten sonra imza karşılığında kargo yetkilisi tarafından teslimat yapılır. 3 gün içinde alıcı ya da alıcının teslim edilmesini istediği yetkili kişi tarafından teslim alınmayan kargolar tarafımıza iade edilmektedir. Bu ürünlerin tekrar teslimatınızı istediğiniz durumda, ayrıca nakliyat ücreti ortaya çıkmaktadır.

Teslimat/Fatura Adreslerinin farklı olması durumunda :

Siparişinizin gönderilmesini istediğiniz teslimat adresi ile fatura adresi aynı ise sipariş verirken ilgili kutucukları tıklamanız yeterlidir. Siparişinizin gönderilmesini istediğiniz adres, fatura adresinden farklı ise teslimat adresini girebilirsiniz.

Teslimat ne zaman gerçekleşir?

Teslimatlar haftaiçi mesai saatlerinde, Cumartesi yarım gün olacak şekilde gerçekleşir. Resmi tatil günleri ve Pazar günleri teslimat gerçekleşmez. Siparişinizi imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz. Teslimat adresinde bulunmamanız durumunda, adreste bulunan başka bir şahıs, kimlik ibrazı ve imza karşılığı siparişinizi teslim alabilir.

Teslimat adresini ve/veya Alıcı isimlerini değiştirebilir miyim ?

Siparişinizin faturası henüz kesilmedi ise, teslimat adresinizi ve alıcı isimlerinizi değiştirebilirsiniz. dekovin.com Müşteri Temsilcisi ile 0850 5828703 no'lu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kargo ücretleriniz ne kadar ?

Kargo ücretleri ürüne ve bölgeye göre değişmektedir. Siparişinizin son aşamasında kargo bedelini görebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.